خانه / سخنرانی ها / ترس از ازدواج

ترس از ازدواج

دخترخاله ام دختر خوبیه هم از لحاظ اخلاق و هم از لحاظ تحصیل و … ولی مشکل اینجاست که من هیچ حسی به ایشان ندارم اما ازش بدم نمی آید. ولی به دلمم ننشسته …هیچ مشکل بیماری ژنتیکی در خانواده نداریم ولی به نظر خودم دو علت برای ترس من وجود دارد:

یک- بخاطر ازدواج فامیلی هست که می گویند بد است.
دو- قبلا عاشق دختری بودم که متأسفانه ازمن ۳ سال بزرگتر بوده و نمی توانم با وجود گذشت یکی دو سال فراموشش کنم .
من از سرد شدن در زندگی آینده می ترسم سردرگم و کلافه شدم حالا من چکار کنم هزینه مشاوره را هم ندارم که بروم و کمک بخواهم. لطفا بگین ردش کنم یا اقدام کنم برای صحبت اولیه.

* * * * * * *

پاسخ: از اینکه برای حل مسأله و مشکلتان تلاش های بسیار زیاد و تحقیق و پرس و جو می کنید قدردانی می کنیم . اما گاهی اوقات دغدغه و مشکل با افزایش اطلاعات و جمع آوری اطلاعات حل نمی شود و مشکل را باید در درون خودمان شناسایی کنیم و برای حل آن از مشاور کمک بگیریم همانطور که در وضعیت شما هر چه اطلاعات گرفتید به جای پیداکردن یک مسیر منطقی و راه حل مناسب احساس سردگمی و کلافگی رسیدید. بعضی وقت ها ما انسان ها به دلیل مسایل دوران کودکی و یا الگو های والدینی و شخصیت پدر و مادر در طول مدت زندگی دچار یک نوع احساسات غیر منطقی ولی آزار دهنده و مهم می شویم همیشه در زندگی دچار تردید می شویم و احساسات و افکار ما بدون دلیل منطقی و صرفا با دلایل ضعیف که به اصل موضوع مربوط نمی شود دچار سردرگمی و تعارض و تردید و عدم اطمینان به مسیر انتخابی می شویم و دایما در زندگی برای خودمان دو راهی باز می کنیم.پس احتمال وجود ویروس وسواس در مغز و تفکر شما وجود دارد که نیاز به بررسی تخصصی بیشتری دارد.

اگر بخواهیم علت هایی که برای به دل ننشستن ایشان بررسی کنیم می بینیم که علت های واقعی که به عشق علاقه شما آسیب بزند وجود ندارد:

درباره ی modir

همچنین ببینید

مخالفت با خواستگار

دختری ۲۱ ساله و حدود ۳ سال با آقایی که دکترا می‌خوانند به هم علاقه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *