خانه / سخنرانی ها / مخالفت مادر

مخالفت مادر

پرسش: یك سالی است با دختری آشنا شده‌ام كه از طریق رفتار و شخصیت او خوشم آمده است اما مادرم مخالفت می كند در حالی كه با چت با او در ارتباط هستم. به مادرم می گویم او دختری ساده و بی آلایش و ساده است كه من دوست دارم، اما مادرم ساز مخالفت می زند.

* * * * * *

پاسخ: با سلام و تحیت خدمت شما

اهمیت ازدواج تا جایی است که می تواند سرنوشت و آینده افراد را تغییر دهد. این اهمیت اقتضا می کند تا تصمیم گیرنده نهایی پسر و دختر باشند و والدین از تحمیل نظر و یا مخالفت غیر منطقی اجتناب کنند، اما این بدان معنا نیست که صرف علاقه و اشتیاق پسر و دختر به یکدیگر تضمین کننده موفقیت ازدواج باشد.

ضریب موفقیت در ازدواج زمانی افزایش می یابد که در کنار انتخاب درست و علاقه اولیه، فاکتورهای دیگری نظیر موافقت و تایید خانواده نیز لحاظ شود.

بنابراین در گام اول شایسته است، بدون سوگیری و پیش داوری، چرایی مخالفت مادر را که دلسوزترین فرد به شما است را تحلیل کنید، در صورتی که مبتنی بر واقع نگری دلیل مخالفت وی را غیرمنطقی دانستید سعی کنید با گفتگو به دغدغه های ایشان پاسخ دهید و اطمینان وی را جلب کنید تا ذهنیت وی تغییر کند. همچنین می توانید با کمک از افراد تاثیرگذاری مانند پدر، خواهر، خاله، عمه و… زمینه رضایت مادر را فراهم کنید.

با توجه به این نکات بهتر است از تا فراهم شدن رضایت مادر از ادامه و تعمیق ارتباط با این خانم اجتناب کنید چون به وابستگی ای دامن خواهد زد که معلوم نیست به ازدواج ختم گردد.

در پناه خدای متعال موفق باشید

درباره ی modir

همچنین ببینید

ضررهای ازدواج اینترنتی

دختری هستم ۲۰ ساله که حدود یه ساله از طریق اینترنت با مردی ۳۱ ساله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *