خانه / درباره ما

درباره ما

حمید جیحانی
نویسنده کودک-حمید جیحانی

اینجانب حمید جیحانی البته حجت الاسلام حمید جیحانی تا حدی نویسنده و شاعر در این سایت در خدمت هموطنان عزیزم هستم .

برای معرفی خود لازم نیست بگویم که در چه خانواده ایی و کجا به دنیا آمده ام و کودکی، یتیمی، نوجوانی و دوران تحولات فکری و انقلاب روحی خود را چگونه سپری کرده ام، چرا که همه ی این موارد را ریز به ریز در یک شعر بلند ۱۵۰۰بیتی با درج خاطرات ریز و درشت با زبان طنز روان، بیان داشته ام که در آینده ای نزدیک آن را به چاپ خواهم رساند.

عمده ی استعداد و نقش حیاتی اینجانب فعالیت های هنری بوده است  که ذاتا و خانوادتا از کودکی در زمینه ی بازیگری تئاتر و نویسندگی روزگار سپری میکردم .
یک بار در تئاتر ” گرگ گرگ است” بازیگر برتر استان یزد شناخته شدم و یک بار دیگر در تئاتر “دنیا را نگه دارید میخواهم پیاده شوم” بازیگر و  کارگردان برتر در دوره ی دانش اموزی استان شدم .
آخرین تئاتری که به کارگردانی استاد ناصر سروی بازی کردم باعث یک تحول عمیق و انقلاب روحی شدید در من شد  آن هم نه در حین بازی بلکه با صحبت های موثر استاد ناصر سروی در صندلی مینی بوسی که سه روز پشت سر هم ما را برای اجرا از بافق به یزد میبرد .

منی که بعد از یتیم شدنم (دقیقا در روز جشن تکلیفم ) بدون  هیچ مربی، دور از تقیدات مذهبی رشد پیدا کرده بودم و نه اهل نماز بودم و نه اهل بندگی ;با صحبت های سه روزه ی استاد ناصر سروی کارم به جنونی عاشقانه رسید که باعث علاقه مند شدنم به حوزه علمیه شد و از سال ۱۳۷۵ بعد از دیپلم  وارد این عرصه شدم  شدم .

عاشقانه درس خواندم و به طلبه شدنم افتخار کردم و سالهاست کمی تا قسمتی عارفانه به دنبال معشوق حقیقی عالم ،خدای یگانه ی بی همتا میگردم و در شوق وصل او گاهی پر سوز و گاهی نیم سوز ،جاده ی  سلوک را می پیمایم که البته  هنوز در خم یک کوچه ام و هنوز هیچ هیچم.

دارای زندگی پر فراز و نشیب مادی و معنوی بسیاری هستم  و خاطرات  شنیدنی دارم  که دربخش خاطرات این سایت به انها خواهم پرداخت .

در سخنرانی و منبر رفتن هم توفیق خوش صدایی داشتم به لطف خدا و هم قدرت نوآوری در طرح بحث های دینی و تراوش افکاری نو و نظریاتی کم بدیل شکر خدا ، که قرار است در این سایت به بیان بعضی از آنها بپردازم.که قرار است بخشی داشته باشیم به نام “بانک ایده ها”یا “املاک ایده ها “.

طبع شاعری و تحلیل داستان پردازی ،من را به سوی تالیف بیش از ۱۲ کتاب برای کودکان و نوجوانان کشاند که مجموعه ی زنگ شادی ام (شامل تلفن خدا ، همراه خدا، رایانه ی خدا و نمابر خدا ) به چاپ ششم رسیده است . و امروز مصمم هستم که با گرفتن مجوز نشر به زودی و تاسیس یک انتشارات و حتی یک موسسه ی فرهنگی برنامه های خود را مجدانه دنبال کنم.

همچنین توفیق ‌« اقدام و عمل » به ما دست داد تا دو کتاب در موضوع اقتصاد مقاومتی به چاپ برسانیم با نامهای « داستان چشمه ی آب طلا » و « بازارچه ی ایرانی » « خرید کالای ایرانی » که در حد خودش بد نبوده و حتی بازارچه ی ایرانی مورد تایید سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش نیز قرار گرفته و در زمره ی کتابهای برگزیده ی کتاب نامه رشد نیز قرار گرفته است. که در صددیم کتاب “چشمه ی آب طلا “را نیز با ویرایش جدید استاد بابا جانی به تایید آن سازمان برسانیم.

در هر حال امروز خود را موظف  به اطاعت از فرمایشات و دغدغه های مقام معظم رهبری مدظله العالی  در موضوع اقتصاد مقاومتی میدانیم و امید است  با تاسیس  « قرار گاه اقتصاد مقاومتی برای کودکان و نوجوانان » در کشور  با طراحی یک بازی بسیار جذاب و تولید محصولات دیگر در این عرصه  بتوانیم قدم هایی ولو کوچک برداریم.

اینجانب سعی کرده ام با ایده پردازی های نو و بدیع و نظریات سازنده در قالبهای جدید هم خود راه مشتاقی را بپیمایم و هم مشتاقان کوی یار را به سوی معبود معشوق ،قدم به قدم همراهی کنم.
که این سایت گرانقدر قرار است در بخش های گوناگون معرف فعالیتها و برنامه ها و ایده های این حقیر باشد به امید اینکه نظر لطف و عنایت خداوند و حضرت صاحب الامر (عج) نیز از ما بر نگردد انشالله .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *